Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Gönül Alkoçlar Kimdir?
Erdal Gönül Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çısoy bir Ilim Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnız başına öne çısoy en büyük miktarda ilaç içerik patentinin tanrı sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu büyük adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çhileışmak istediği yerı bakmak isteyen Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na için insanın haber cebelarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen saksıarı medlulında ülkesini kesiksiz temsil fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi saksıvuruları ile de meşhurdur. 143 tane saksıvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki ivedi vüruten vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Alanında imdi tam bir spesiyalist olmasıyla yan yana kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda büyük bir öneme sahip olan Alkoçlar, Cihan çapında arsa edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta sürülen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise kamu arasında en çok buluş belgesi saksıvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim Kocaı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla âdemiyet tarihine faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı sebebiyle esaslı işlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse da katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş kesiksiz olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez yan yana yürütmek üzere tedavi yönünde vüruttirdiği daşkeleri keşfederek âdemiyet tarihine büyük bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese de temelı ömre bedel molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek atfetmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha takatlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilinen şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de sükselı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (kenar bulaşık) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e yaklaşan ülkede müsaadeı münfailtır. Eksiksiz çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Gönül Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biraşırı şirketin şirket ve müessis kadrosunda arsa almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser Apotrsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca daşkenin indinde insanoğluna yarayacak işler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta kenarıkların geçmesi için belli bir bugünı beklesek da birtakımları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de içerisinden kolaylık bir biçimde tedavi edebilmek için bu kullanılıyor. Başkaca eşeysel işlev bozukluğunu da tedavi eylemek için kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış ateşe karşı dirençli ve takatlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi saksıvurularının 2000 adetine yaklaşanın tanrı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı işleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her bugün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal yaşamdan ırak zaruri ev bark istirahatlarine verilen artan dünya toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir takat kazanmış durumda.

Konuyla alakadar görüşünü beyan fail Spektral Holding El Kurulu Eşbaşkanı Erdal Gönül Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce icap ilaç, icap mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına mimarilabilecek en doğru katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Gönül Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Ilim Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine büyük miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna model çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da büyük vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde arsa yer diğer ilim adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok büyük bir miktarda farmasötik daabat patentinin tanrı sahibi olması ve saksıvurusunu ilk yapan şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın yapı taşı lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana yerında çhileışmalarını kesiksiz genleterek kesiksiz faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biraşırı posta Türkiye Senenin Ilim Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil memleket dışında şu demek oluyor ki kürevi anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulduğu farklı devaların önlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile yan yana esaslı işlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işe yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biraşırı farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken model faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye saksıladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Envestisman Bankası Eş Serı Erdal Gönül Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış fehamet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik yerındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda arsa yer bir zer sahası ile yan yana saksılatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki fiyat değişikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun mıhlı fehamet yahut miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a tabi metal ruhsatları ile sağlamlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal alt mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar de haber veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni behre modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak iştiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.ab ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yürütmek üzere iki endüstriyel hammadde metal sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada mezheplerine arsa maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye büyük katılmış fehamet mizan potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve çav yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise katıksız gereç mimarisındaki haliluklar sebebiyle şiddetli derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Gönül Alkoçlar ise şirketi halka sunu planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine yaraşıklı rezerv sabitleme raporları düzenlenerek halka sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arsa yer ayrıntılara için hatta, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Article By :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir